Leonzoo
    

Blog o psach i kotach oraz innych zwierzętach! Poznaj ciekawostki o nich, zasady żywienia i zachowania zwierząt | Leonzoo.pl

Blog z poradnikami nie tylko o psach i kotach, ale także o całej faunie świata! Odpowiadamy na wiele pytań związanych z różnymi aspektami codziennego życia dzikich zwierząt i domowych. Poznasz ciekawostki o różnych gatunkach zwierząt, pokażemy Ci proste zasady żywienia psów i kotów oraz opiszemy zachowania zwierząt w naturze oraz tych żyjących obok człowieka.

PsyKotyŻywienieZdrowieRasyRegiony

Dobrze skomponowana dieta powinna składać się z dobranych składników odżywczych w określonych ilościach, aby uniknąć nadmiaru bądź niedoboru pokarmu

Jakie są różnice w karmieniu psów oraz kotów? Co wiemy o żywieniu zwierząt domowych?

Choć może się to wydawać naturalne, to jednak dobrze skomponowana dieta dla psa czy kota powinna składać się z odpowiednio dobranych składników odżywczych w określonych ilościach, aby uniknąć nadmiaru bądź niedoboru pokarmu. Właściciel psa czy kota powinien posiadać także umiejętność przygotowywania posiłków o odpowiedniej wartości energetycznej przy jednoczesnym zaspokojeniu dziennego zapotrzebowania pokarmowego.

Czytaj całość ↗
Poznaj zasady funkcjonowania żołądka i sposoby trawienia pokarmów, podawanych psom i kotom w postaci gotowych karm oraz jedzenia domowego

Co to jest trawienie i jak wygląda cały proces trawienia u zwierząt domowych?

Jak funkcjonuje żołądek u zwierząt? Komórki zwierząt wyższych żyją kosztem chemicznej przeróbki cukru, aminokwasów i tłuszczu, pobieranych z krwi. Te związki chemiczne, doprowadzane przez krew pochodzą z pokarmu, który zasadniczo jest mieszaniną surowców pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, składających się z białka, węglowodanów i tłuszczy. Proces trawienia zamienia pokarm w proste rozpuszczalne ciała, które następnie ulegają wessaniu (resorpcji) przez ścianę jelita i w ten sposób przechodzą do krwi i limfy. Procesy trawienia zachodzą w przewodzie pokarmowym, który jest wyścielony tkankami przystosowanymi do funkcji trawienia i wessania.

Czytaj całość ↗
Dinozaury zwane strasznymi jaszczurami pojawiły się na Ziemi jakieś 208 milionów lat temu by ją opanować. Są one potomkami ówczesnych gadów.

Dinozaury. Jak wyglądał świat pierwszych gadów jurajskich? Kiedy żyły oraz dlaczego wyginęły dinozaury?!

Zanim na świecie pojawiły się dinozaury, to po jego powierzchni przemieszczały się wczesne odmiany gadów, swoją budową przypominające współczesne jaszczurki. Do cech charakterystycznych tych wczesnych gadów należy zaliczyć to, że ich nogi były lekko odsunięte w bok i ugięte pod kątem. Żywiły się powolniejszymi od nich zwierzętami roślinożernymi. Dopiero z poszczególnych gatunków wyodrębniły się dinozaury, nad którymi warto poświęcić trochę więcej czasu choćby z czystej ciekawości... Początek ery mezozoicznej, rozpoczynającej się okresem zwanym triasem, to moment gdzie zaczęły się kształtować nowe odmiany gadów. Z pierwszych odmian gadów, które odznaczały się sylwetką podobną do współczesnych jaszczurek, wykształciły się gady naczelne. Wśród nich pewna odmiana miała dość odmienne cechy jak różniąca je sylwetka oraz wyprostowane nogi, na których spoczywał cały ciężar ciała. Te właśnie różnice w pewnym momencie doprowadziły do wykształcenia się dinozaurów, będących potomkami gadów. Pod koniec triasu czyli jakieś 208 milionów lat temu zaczęły one opanowywać kulę ziemską. Dzisiaj jesteśmy rozróżnić 1000 gatunków dinozaurów roślinożernych i mięsożernych.

Czytaj całość ↗
Jak wygląda świat zwierząt na kuli ziemskiej? Czy da się jednoznacznie rozmieścić zwierzęta w poszczególnych regionach?

Co to jest zoogeografia? Jakie zwierzęta żyją na poszczególnych kontynentach?!

Biogeografia to nauka zajmująca się rozmieszczeniem organizmów na kuli ziemskiej, obejmuje dwa działy: zoogeografię czyli geografię zwierząt oraz fitogeografię czyli geografię roślin. W ramach nauk biologicznych zoogeografia jest jednym z młodszych działów, który powstał dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Okres jej intensywniejszego rozwoju rozpoczął się w drugiej połowie XIX wieku.

Czytaj całość ↗
Jak i kiedy powstało życie na planecie Ziemia? Co było impulsem do powstania życie na Ziemi? Jak wyglądała ewolucja zwierząt na Ziemi?

Jaki był ostateczny impuls do powstania życia na powierzchni Ziemi?

Publikowana wiedza o początku życia na Ziemi to wszystko wynik dotychczasowych badań, tworzenia naukowych teorii, wspólnego konsensu badaczy oraz szeregu domysłów snutych przez lata. Nikt z całą pewnością nie jest w stanie powiedzieć co działo się na Ziemi przed 3,8 miliarda lat temu. Póki co stwierdzono jeszcze w latach 20. ubiegłego wieku, że w tamtym okresie w atmosferze Ziemi nie było tlenu. Występowały za to amoniak, woda, tlenek węgla, metan, wodór i nieznaczne ilości innych substancji. Ponadto powierzchnia Ziemi w przeważającej części była zalana gorącą wodą, podgrzewaną od żarzących się skał umiejscowionych tuż pod skorupą na dnie oceanów.

Czytaj całość ↗
Wszystko o powstaniu Ziemi we wszechświecie! Jak wyglądał proces tworzenia się Ziemi? Skąd wiemy jak wyglądał początek życia na planecie Ziemia?

Jak powstało życie na Ziemi? Co działo się na naszej planecie przed powstaniem materii żywej?

Zanim jednak zaczniemy mówić o początku życia na naszej planecie, istotne jest to aby dowiedzieć się jak wyglądał jej początek. Według dotychczasowych badań naukowych, możemy przypuszczać że Ziemia powstała około 4,54 miliarda lat temu. Wykształciła się z dużym prawdopodobieństwem z mgławicy słonecznej czyli ogromnego obłoku gazu i pyłu, który zapadł się pod wpływem grawitacji. W centrum mgławicy utworzyło się Słońce, a wokół niego dysk protoplanetarny. To w jego miejscu powstały znane nam współcześnie planty, w tym także Ziemia.

Czytaj całość ↗
1 → 2 →☲ 3 4 → 5 →

Polecamy blisko 14 000 unikalnych produktów dla zwierząt


Darmowa dostawa przy zamówieniach już od 99 zł


Liczne promocje i wiele możliwości oszczędzania na zakupach!

Strona główna O serwisie Źródła wiedzy i autorzy Pomoc Regulamin serwisu Polityka prywatności Blog z poradnikami Najnowsze produkty Najnowsze kategorie Najnowsze marki Wszystkie regiony Oferty lokalne Kontakt Twitter Facebook Linkedin Instagram Threads
(c) 2024 leonzoo.pl / info@leonzoo.pl / +48 696 426 746 / Polska